У німецькій мові є два минулі часи: минулий складний (доконаний) час Perfekt і простий минулий час Präteritum.
Perfekt — вживається майже завжди у розмовній мові, за винятком декількох дієслів. З Перфектом ми висловлюємо, що дія в минулому була завершена.
Präteritum — вживається у розповідях про минулі події та в писемній мові.
Що таке плюсквамперфект і чим він відрізняється від цих двох форм минулого часу?
ОтветитьУдалитьPlusquamperfekt це форма минулого часу, яку називають передминулою. Її використовують тоді, коли розповідач озирається на історію в минулому, яка закінчилась перед іншою подією у минулому. Präteritum / Perfekt описують дію, що відбулася до моменту мовлення. Наприклад: ich habe mich mit meiner Freundin getroffen, nachdem ich die Hausaufgaben gemacht hatte. Я зустрівся зі своєю дівчиною після того, як зробив домашні завдання. У даному випадку спершу відбулись події описані у другій частині речення (я зробив домашні завдання) і ми передаємо її через Plusquamperfekt. Після цього відбулась зустріч з подругою, яку ми описуємо за допомогою Perfekt / Präteritum.
УдалитьПриведіть приклад речення у простому та складному минулому часі, будь ласка.
ОтветитьУдалитьGestern aß ich Schokolade. Вчора я їла шоколад. Речення побудоване у простому минулому часі, дієслово у формі Претерітуму.
УдалитьGestern habe ich Schokolade gegessen. Вчора я їла шоколад. Дане речення у складному минулому часі, використано допоміжне дієслово та форма Перфекту.
де вживаємо модальні дієслова?
ОтветитьУдалитьРечення з модальним дієсловом можна побудувати як і у простому. так і у складному минулому часі. У другому випадку обов'язково використовуємо допоміжне дієслово. Наприклад: Ich wollte dieses Buch lesen. Ich habe dieses Buch lesen wollen.
Удалить